O Firmie

F.I.L.A. (Fabbrica Italiana Lapis ed Affini) założona we Florencji w 1920 i zarządzana przez rodzinę Candela.

F.I.L.A. to dobrze ugruntowane, innowacyjne i  dynamicznie rozwijające się włoskie przedsiębiorstwo.

W listopadzie 2015, F.I.L.A. przystąpiła do mediolańskiej grupy giełdowej STAR. Obrót STAR osiągnął  422 miliony euro w 2016 roku. Szczególny wzrost  w ostatnich 20 latach stał się możliwy dzięki strategicznym inwestycjom, polegającym na zakupie marek:  włoskiej –  Adica Pongo, amerykańskiej – Dixon Ticonderoga, niemieckiej – Lyra, meksykańskiej – Lapiceria Mexicana, brazylijskiej – Lycin, angielskiej – Daler Rowney, Lukas, francuskiej – Canson, angielskiej – ST Cuthberts Mill, amerykańskiej – Princeton, szkockiej – Strathmore, włoskiej – Ferrario, amerykańskiej – Pacon, francuskiej – Arches.

F.I.L.A. postanowiła skoncentrować się na wzroście innowacyjności, zarówno od strony technologicznej jakości produktu jak i indywidualnego podejścia do wyrażania twórczych pomysłów i rozwijania talentu poprzez dostęp do wyjątkowych narzędzi. F.I.L.A Group wspólnie z instytucjami wspiera projekty kulturalne i edukacyjne, promując kreatywność i ekspresję jednostki.

F.I.L.A posiada 21 zakładów produkcyjnych i 40 przedstawicielstw handlowych na całym świecie, zatrudniających około 7000 pracowników.

 


Jedyny Oficjalny Dystrybutor marek: Lyra, Giotto, Tratto, Das, Maimeri, Daler Rowney, Canson, ST Cuthberts Mill, Princeton, Strathmore, Ferrario, Pacon, Arches.

Wśród oferowanych marek :

Lyra – Niemiecki producent najwyższej jakości kredek, ołówków oraz pasteli. 200 lat doświadczenia w produkcji materiałów dla szkół, hobbystów, artystów oraz artykułów do zastosowań profesjonalnych.

Giotto – Włoska marka – synonim kreatywności, kochana przez pokolenia dzieci od 1920 roku. Aktualnie dysponuje ogromną rozpiętościom produktów, która pozwala na doskonałe i kreatywne rozwijania umiejętności plastycznych Twojego dziecka.

Maimeri – Lider rynku produktów artystycznych na świecie . Produkcja od 1923 r. Jedna z ostatnich europejskich fabryk, wytwarzających swe produkty w Europie. W swej ofercie posiada farby olejne, akrylowe, akwarelowe, tempery, pastele suche i tłuste, media artystyczne, farby dekoracyjne do szkła, ceramiki, metalu, pasty strukturalne, media do decoupage i wiele innych produktów.

Das – Niemiecki producent mas plastycznych od 1963 r. Najbardziej znanym i rozpoznawanym produktem są glinki samoutwardzalne DAS w kolorach : białym oraz terakoty. W ofercie firmy znajdziecie Państwo również glinki w wielu innych kolorach, chociażby bardzo rzadko spotykaną glinkę złotą i srebrną. Das oferuje również narzędzia do gliny, werniksy, bandaże gipsowe oraz masę papier mache.

Tratto – Gama produktów piśmienniczych, włoskiego producenta obejmująca: zakreślacze, markery alkoholowe, cienkopisy z tuszem wodnym, długopisy klasyczne oraz zmazywalne, korektory, pisaki i tablice suchościeralne.

Canson – to francuska marka z ponad 450-letnią tradycją, od początku swego powstania skupiająca się na papierze. Celem Canson jest oferowanie wszystkim artystom produktów wysokiej jakości, które będą ich inspirować i wzbudzą ich zaufanie.

Cechą, która od samego początku nierozerwalnie wiąże się z działalnością firmy jest jej innowacyjność. W roku 1782 bracia Montgolfier zadziwili króla Ludwika XVI budując i prezentując pierwszy balon podgrzewany ciepłym powietrzem. Bracia Montgolfier zasłynęli jednak przede wszystkim jako producenci papieru. Na przestrzeni wieków Canson, wielokrotnie wprowadzał czy to nowe metody produkcji czy też innowacyjne produkty (przykładami mogą być barwienie w masie w celu otrzymania kolorowego papieru, stworzenie papieru welinowego czy kalki w roku 1809). W 1865 roku Canson otrzymał patent na papier fotograficzny, który uprościł czynności drukowania.

W skład oferty Canson wchodzą zarówno wysokiej jakości produkty przeznaczone dla artystów, kalki kreślarskie, kartony kolorowe,jak również produkty dla dzieci (bloki szkolne, bibuły itp.) Gamę produktów uzupełnia Canson Infinity czyli papiery do artystycznych wydruków cyfrowych.

Daler Rowney – Angielski producent artykułów dla artystów plastyków od 1783 r. Zapewnia kompleksowe wyposażenie od farb przez media, akcesoria po szkicowniki i papiery.

ST Cuthberts Mill – Angielski producent najwyższej jakości papieru. Produkcja od 1700 roku. Papiery dostosowane do prac zarówno profesjonalnych jak i amatorskich.
Strathmore – Producent papierów artystycznych od 1899 r. Marka znana z najwyższej jakości papierów artystycznych, używanych przez wiodących artystów na całym świecie.

Princeton – Amerykański producent pędzli oraz narzędzi artystycznych.